Menu Close

ඇපල් දුරකතනය නොමිලේ

ඇපල් අයිෆෝන් ගැන විහිළුවක් තිබේ, ‘ඔබට අයිෆෝන් එකක් ගැනීමට අවශ්‍ය නම්, වකුගඩු විකිණීමට සිදුවේ’. අද පවා බොහෝ අය අයිෆෝන් විලාසිතාවේ සහ තත්වයේ ලාංඡනය ලෙස සලකන අතර ඇපල් නව අයිෆෝන් දියත් කිරීමෙන් පසුව එය ගැනීමට සැලසුම් කරයි. අයිෆෝන් ඉහළ මිලකට දියත් කරන බව කවුරුත් දන්නා අතර මෙම මිල අධික දුරකථනය ඇන්ඩ්‍රොයිඩ් ස්මාර්ට්ෆෝන් වලට වඩා අඩු පරිශීලකයින් විසින් මිලදී ගැනීමට හේතුව එය විය හැකිය. නමුත් යමෙකු රුපියලක් ඉල්ලා නොසිට ඔබට අයිෆෝන් ලබා දෙනු ඇතැයි සිතන්න. එය සම්පූර්ණයෙන්ම නොමිලේ වන්නේ කෙසේද? අයිෆෝන් එකක් හෝ දෙකක් නොව 2,000 ක් බෙදා හැර ඇති එවැනි එක් සිද්ධියක් මතු වී තිබේ. නමුත් පුදුමයට කරුණක් නම්, එය ඇපල් අයිෆෝන් පුද්ගලයින් නොමිලේ ලබා ගැනීම පමණක් නොවේ. මෙම දුරකථන නොමිලේ බෙදා හැරීමට හේතුවද ඔබ දෙවරක් පුදුමයට පත් කරනු ඇත.

ඇපල් අයිෆෝන් 2,000 ක් නොමිලේ බෙදා ගැනීමේ මෙම නඩුව ජපානයෙන්. මෙම පුවත මුලදී විහිළුවක් සේ පෙනුනද හේතුව ඔබව පුදුමයට පත් කළ හැකිය. මෙම අයිෆෝන් නැවක සිටින මගීන්ට බෙදා හරිනු ලැබේ. මැස්රා කෙතරම්ද යත්, මේ මස මුලදී ඩයමන්ඩ් ප්‍රින්සස් නෞකවේ ගමන් කරමින් සිටි එක් මගියෙකු කොරෝනා වෛරසය ආසාදනය වී ඇති බව සොයා ගන්නා ලදී. නෞකාව සිය නෞකාවෙන් පිටත්ව ගොස් ඇති අතර මඟදී එක් පුද්ගලයෙකුට කොරෝනා වෛරස් රෝගයක් ඇති බව සොයා ගන්නා ලදී. මෙම පුවත මුළු ලෝකයේම අවධානයට ලක් විය.

මෙම භයානක වෛරසය පුද්ගලයාගෙන් පුද්ගලයාට ඉතා වේගයෙන් ව්‍යාප්ත වන අතර මගියා තුළ කොරෝනා වෛරසය ධනාත්මක බව සොයාගත් පසු නැවේ සිටි සියලුම මගීන් සැක සහිත දෑසින් දැකගත හැකි විය. කාරණය කෙතරම් බරපතළද යත්, මුහුදු නෞකාව ‘කොරොන වයිරස් නෞකාව’ ලෙස නම් කර ඇත. වෛරසය ආසාදනය නැවේ සිටි මගීන් දහස් ගණනක් අතර පැතිර ගියහොත් තත්වය ඉතා භයානක විය හැකි බවට ජපානය ඇතුළු ලොව පුරා සැලකිලිමත් විය. ජපාන රජය සමඟ මෙම ගැටළුව විසඳා ගැනීමේ මාර්ගය නෞකාවේ සිටි මගීන් 2,000 කට නොමිලේ අයිෆෝන් බෙදා හැරීමට තිරණය කර ඇත.

මෙම සියලු උපාංග iPhone 6S වේ. මෙම සියලු අයිෆෝන් වල විශේෂ ආකාරයේ යෙදුමක් සෞඛ්‍ය අමාත්‍යාංශය විසින් ස්ථාපනය කරන ලදී. මෙම යෙදුමේ ආධාරයෙන්, සියලු සංචාරකයින් සහ වෛද්‍යවරුන්ගේ කණ්ඩායම සඳහා ඍජු සම්බන්ධතාවයක් ඇති කර ඇත. එවිට සෑම පුද්ගලයෙකුටම ඔවුන්ගේ සෞඛ්‍ය හා සෞඛ්‍ය තොරතුරු තම වෛද්‍යවරයාට පැවසිය හැකි අතර වෛද්‍යවරුන්ගේ කණ්ඩායමට සෑම සංචාරකයෙකුගේම සම්පූර්ණ දත්ත අවබෝධ කර ගත හැකිය.

අයිෆෝන් 6 එස් ට පෙර ජපානයේ සෞඛ්‍ය, කම්කරු හා සුභසාධන අමාත්‍යාංශය විසින් මගීන්ට ඇන්ඩ්‍රොයිඩ් ස්මාර්ට්ෆෝන් ලබා දීමට සැලසුම් කර තිබුණද, පසුව දුරකථනයේ ස්ථාපනය කර ඇති යෙදුම ඇන්ඩ්‍රොයිඩ් දුරකථන සමඟ ගැටලු ඇති කරන බව පසුව අනාවරණය විය. මෙම වැදගත් මෙහෙයුමේදී කිසිදු ආකාරයක ගැටළුවක් ඇති නොවන පරිදි 2000 ඇපල් අයිෆෝන් 6 එස් බෙදා හැරීමට රජය තීරණය කළේය.

දැන් අපි ඔබට කියමු, දැන් මෙම නෞකාවෙන් මගීන් ඉවත් කරනු ලැබේ. පළමුවෙන්ම, වැඩිහිටි, සෞඛ්‍ය සම්පන්න නොවන පුද්ගලයින් සහ ජනේල නොමැතිව කැබින් තිබූ මගීන් පහත හෙලනු ලැබේ. පසුව, අනෙක් මගීන් සෙමෙන් පිටතට ගනු ලැබේ. මෙම පුද්ගලයින් කොරෝනා වයිරස් නෞකාවෙන් රඳවාගෙන සිටින අතර කොරෝනා වෛරසය පිළිබඳව විශේෂ කඳවුරක රඳවා ඇත. මෙම මාරාන්තික කොරෝනා වෛරසය හේතුවෙන් ලොව විශාලතම ජංගම තාක්ෂණික සමුළුව වන මොබයිල් වර්ල්ඩ් කොන්ග්‍රස් එම්ඩබ්ලිව්සී 2020 මේ වසරේ කල් දමා ඇති බව කතා කරන්න.

%d bloggers like this: