Menu Close

සයිබර් ට්‍රක්


ලිපිය ගැන මෙන්ම ගූගල් ට්‍රාන්ස්ලේටර් ගැන්ද යමක් කිව යුතුය. විවේක වෙලාවක ලිපිය තවත් සුමට කරමි. ගූගල්හි පරිවර්තන මෘදුකාංගය බොහෝ දුරට සාර්ථක බව පෙනේ. අනාගතවාදියෙක් ලෙස මට එය ඔබට පෙන්වීමටද අවශ්‍ය විය.

අනාගතය ගොඩනැගීම දුෂ්කර ය. ටෙස්ලා විසින් ඊයේ රාත්‍රියේ ලොස් ඇන්ජලීස් හි සයිබර්ට්‍රක් එළිදැක්වීමේ උත්සවයට වඩා වැඩි යමක් වෙනත් තැනක දක්නට නොලැබුණි. නමුත් ඕනෑම කෙනෙකුට එය කළ හැකි නම්, එලොන් මස්ක්ට පුළුවන්ද? හරිද?

සාම්ප්‍රදායික නොවන සැලසුම් තේරීම් පසෙකට දමා, ටෙස්ලා ඉදිරිපත් කිරීම ඇත්තෙන්ම ලැජ්ජාවට කරුණක් විය, එනම් ටෙස්ලා හි ප්‍රධාන නිර්මාණකරු ෆ්‍රාන්ස් වොන් හොල්ෂවුසන් වාහනයේ “සන්නද්ධ වීදුරුව” පෙන්වීමට උත්සාහ කළ විට, එහි  ජනේල දෙක කැඩී ගියේය. නිරූපණය මඟින් ඕනෑම වේලාවක මෙම සියලු අපේක්ෂිත යහපත් දේ විද්‍යුත් වාහනය මස්ක් වෙත ලබා දිය හැකි බවට විශ්වාසයක් ඇති කර නැත. ඇත්ත වශයෙන්ම, මස්ක් පවසන්නේ “2021 අග වන තුරු එය සූදානම් නැති” බවයි. එය අපව තරමක් සංවේදී ප්‍රශ්නයකට යොමු කරයි: පළමුව කුමක් සිදුවේද, සයිබර්ට්‍රක් මුදා හැරීම හෝ පියාසර මෝටර් රථයක් මුදා හැරීම?

මා මීට පෙර බොහෝ වාර ගණනක් ලියා ඇති පරිදි, පියාඹන මෝටර් රථය සෑම විටම අවුරුදු දෙකක දුරින් ඇති බව පෙනේ. පියාසර මෝටර් රථය පිළිබඳ පොරොන්දුව 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 දී වසර දෙකක් වැනි කෙටි කාලයක් තුළ විය … ඔබට අදහස ලැබෙනු ඇත.

පුදුමයට කරුණක් නම්, ටෙස්ලාගේ සයිබර්ට්‍රක් හරියටම අවුරුදු දෙකක දුරක් තිබිය යුතුය. අපගේ 1960 ගණන්වල ජෝර්ජ් ජෙට්සන් මෙන් පියාසර කරන මෝටර් රථ අහස හරහා පියාසර කරනවා දැකීමට පෙර මෙම සයිබර්ට්‍රක් පාරේ අපට දැකිය හැකිදැයි විමසීම සාධාරණ ය.

ලොස් ඇන්ජලීස් හි පැවති උත්සවයේදී මස්ක් පැවසුවේ “ට්‍රක් රථ බොහෝ කාලයක් තිස්සේ එක හා සමානයි. “අපට ඔබට වෙනස් දෙයක් පෙන්වීමට අවශ්‍ය විය … අපට දැන් තිරසාර බලශක්තියක් අවශ්‍යය.”

මස්ක් පවසන පරිදි, සයිබර්ට්‍රක් හි වඩාත්ම මිල අඩු අනුවාදය සඳහා ඩොලර් 39,900 ක් වැය වන අතර, පවුම් 7,500 ක් දක්වා ඉහළ යනු ඇති අතර රාත්තල් 3,500 ක ගෙවීමක් එහි ඇඳෙහි ගෙන යා හැකිය. සයිබර්ට්‍රක් ද විවිධ පරාස තුනකින් පැමිණෙනු ඇත: සැතපුම් 200, සැතපුම් 300 සහ සැතපුම් 500. එම පිරිවිතර සියල්ලම අභිලාෂකාමී ය, අවම වශයෙන් කිවහොත්, එය ලබා දීම පියාසර මෝටර් රථයක් ලබා දීමට වඩා දහස් ගුණයක් පහසු ය, මන්ද පසුගිය ශතවර්ෂයේ අසාර්ථක සමාගම් ගණනාවකට සහතික කළ හැකි ය.

විදුලි වාහන ඇත්ත ලෝකයේ පවතින අතර මිනිසුන් ඔවුන් වෙනුවෙන් සැබෑ මුදල් ගෙවයි. නමුත් මස්ක්ගේ ප්‍රකාශ සම්බන්ධයෙන් තරමක් සැක සහිත වීමට තවමත් හේතු තිබේ. තාක්‍ෂණික නවෝත්පාදන ලෝකයේ මෙම පුද්ගලයාට විශාල සාර්ථකත්වයක් ඇත, විශේෂයෙන් එක්සත් ජනපද රජය විසින් පනත පාදක කර ගන්නා විට, එය බොහෝ විට ස්පේස්එක්ස් සහ ටෙස්ලා සඳහා සිදු කරයි. නමුත් මස්ක් ඉතා සිහින් ව පැතිරී පහසුවෙන් අවධානය වෙනතකට යොමු කරයි. මොඩල් එස් සහ මොඩල් එක්ස් මාස 18 ක් සහ ඊට වැඩි ප්‍රමාදයකට මුහුණ දුන් අතර, 2016 දී ස්පේස්එක්ස් හි ෆැල්කන් 9 පිපිරීමෙන් ඩොලර් මිලියන 200 ක චන්ද්‍රිකාවක් විනාශ වූ අතර, ටෙස්ලාගේ ස්වයංක්‍රීය නියමුවා විශේෂාංගය මරණ ගණනාවකට සම්බන්ධ වී තිබේ.

නමුත් සමහර විට සයිබර්ට්‍රක්ගේ පියාඹන මෝටර් රථය සමඟ සංසන්දනය කිරීම එය බැලීමට සුදුසු ක්‍රමයක් නොවේ. ඊයේ ට්විටර් වෙබ් අඩවියේ මස්ක් පැවසූ පරිදි, සයිබර්ට්‍රක් හි පීඩනයට ලක්වූ අනුවාදයක් “අඟහරුගේ නිල ට්‍රක් රථය” විය යුතුය. මස්ක් නැවත නැවතත් පවසා ඇත්තේ තමා අඟහරු මත මියයෑමට කැමති බවයි. ඔහුගේ බූරුවා රතු ග්‍රහලෝකයට ගෙන යාමට ඔහුට ඇත්තේ දශක කිහිපයක් පමණක් බව. 2022 වන විට ස්පේස්එක්ස් ස්ටාර්ෂිප් අඟහරු මතට ගොඩබෑමට තමා කැමති බව මස්ක් පවසා ඇත. නමුත් යථාර්ථය මස්ක්ගේ අභිලාෂයන් මතට රිංගා ඇති බව පෙනේ, ඔහුගේ එම්කේ 1 ස්ටාර්ෂිප් දින කිහිපයකට පෙර පීඩන පරීක්ෂණයකදී පුපුරා ගියේය. (ස්පේස්එක්ස් මෙම සිදුවීම “බරපතල පසුබෑමක්” නොවන බව පවසමින් අවතක්සේරු කළේය.)


2022 වන විට අඟහරු මත ස්පේස්එක්ස් ගොඩබෑම දැකීම සතුටක්, නමුත් එය එසේ වුවද, මිනිසුන් සහිත මෙහෙයුමක අපේක්ෂාව තවමත් බොහෝ දුරින් පවතී.

තාක්‍ෂණික බාධක ඇති නිසා පමණක් නොව, හොඳ තාක්‍ෂණික අදහස් ඕනෑ තරම් කළ නොහැකි දේශපාලන හා වෙළඳපල ඉල්ලීම් ගැටළු ඇති බැවිනි. හයිපර්ලූප් තාක්‍ෂණික දෘෂ්ටි කෝණයෙන් එතරම් අපහසු නොවේ. සංකල්පය ප්‍රකාශයට පත් කරන විට මා ලියූ පරිදි අමාරුම කොටස වන්නේ පුද්ගලික දේපල හරහා මහා සංක්‍රමණ පද්ධතියක් ක්‍රියාත්මක කිරීමට අවසර ලබා ගැනීමයි. ජනාධිපති ට්‍රම්ප්ගෙන් ඔබට ඒ ගැන විමසීමට පවා පුළුවන, නමුත් අපගේ අපරාධකාරයා කැමති වන්නේ ඔහුගේ දේශසීමා තාප්පය සඳහා පෞද්ගලික ඉඩම් අත්පත් කර පසුව එය උසාවියේදී විසඳා ගැනීමට ය.

ට්‍රක් රථයක් නින්ටෙන්ඩෝ 64 හි විදහා දැක්වෙන ආකාරයට ධාවනය කිරීමට යමෙකුට අවශ්‍යද? සමහරවිට! නමුත් වෙනත් ටෙස්ලා වාහන සමඟ අප දැක ඇති පරිදි, හෝ “වෙඩි නොවදින” කවුළු ගැන පාරිභෝගිකයින්ගේ කනස්සල්ල නිසා, සයිබර්ට්‍රක් පීලි පැනීමට හැකි වෙනත් ආදේශක කාඩ්පත් ඕනෑ තරම් තිබේ.

අනාගතය පිළිබඳ තාක්‍ෂණය පිළිබඳ අනාවැකි සාමාන්‍යයෙන් 2019 දී වඩා ගතානුගතික වී තිබේ. Uber හි ප්‍රධාන විධායක නිලධාරී ඩාරා කොස්රෝෂාහි දැන් පිළිගන්නේ ස්වයං-රිය පදවන මෝටර් රථ “අවුරුදු තුනක් හෝ පහක්” විය හැකි බවත් එය පාරට වඩා බොහෝ දුරින් ඇති බවත්ය. ඔහු සහ අනෙකුත් තාක්ෂණික ක්‍රියාකරුවන් මීට වසර කිහිපයකට පෙර කියා සිටියහ. 21 වන සියවසේ “අවුරුදු දෙකක්” සම්මතය වී ඇති විට, ඔවුන්ගේ නිෂ්පාදන දැන් “අවුරුදු තුනක් හෝ පහක්” away තින් ඇති බව පියාසර කාර් සමාගම් වලින් පවා ඔබ අසා ඇත.
2022 වන විට අඟහරු මත ස්පේස්එක්ස් ගොඩබෑම දැකීම සතුටක්, නමුත් එය එසේ වුවද, මිනිසුන් සහිත මෙහෙයුමක අපේක්ෂාව තවමත් බොහෝ දුරින් පවතී.

නැවතත්, අනාගතය ගොඩනැඟීම දුෂ්කර ය – තාක්‍ෂණික බාධක ඇති නිසා පමණක් නොව, හොඳ තාක්‍ෂණික අදහස් ඕනෑ තරම් කළ නොහැකි දේශපාලන හා වෙළඳපල ඉල්ලීම් ගැටළු ඇති බැවිනි. හයිපර්ලූප් තාක්‍ෂණික දෘෂ්ටි කෝණයෙන් එතරම් අපහසු නොවේ. සංකල්පය ප්‍රකාශයට පත් කරන විට මා ලියූ පරිදි අමාරුම කොටස වන්නේ පුද්ගලික දේපල හරහා මහා සංක්‍රමණ පද්ධතියක් ක්‍රියාත්මක කිරීමට අවසර ලබා ගැනීමයි. ජනාධිපති ට්‍රම්ප්ගෙන් ඔබට ඒ ගැන විමසීමට පවා පුළුවන, නමුත් අපගේ අපරාධකාරයා කැමති වන්නේ ඔහුගේ දේශසීමා තාප්පය සඳහා පෞද්ගලික ඉඩම් අත්පත් කර පසුව එය උසාවියේදී විසඳා ගැනීමට ය.

ට්‍රක් රථයක් නින්ටෙන්ඩෝ 64 හි විදහා දැක්වෙන ආකාරයට ධාවනය කිරීමට යමෙකුට අවශ්‍යද? සමහරවිට! නමුත් වෙනත් ටෙස්ලා වාහන සමඟ අප දැක ඇති පරිදි, හෝ “වෙඩි නොවදින” කවුළු ගැන පාරිභෝගිකයින්ගේ කනස්සල්ල නිසා, සයිබර්ට්‍රක් පීලි පැනීමට හැකි වෙනත් ආදේශක කාඩ්පත් ඕනෑ තරම් තිබේ.

අනාගතය පිළිබඳ තාක්‍ෂණය පිළිබඳ අනාවැකි සාමාන්‍යයෙන් 2019 දී වඩා ගතානුගතික වී තිබේ. Uber හි ප්‍රධාන විධායක නිලධාරී ඩාරා කොස්රෝෂාහි දැන් පිළිගන්නේ ස්වයං-රිය පදවන මෝටර් රථ “අවුරුදු තුනක් හෝ පහක්” විය හැකි බවත් එය පාරට වඩා බොහෝ දුරින් ඇති බවත්ය. ඔහු සහ අනෙකුත් තාක්ෂණික ක්‍රියාකරුවන් මීට වසර කිහිපයකට පෙර කියා සිටියහ. 21 වන සියවසේ “අවුරුදු දෙකක්” සම්මතය වී ඇති විට, ඔවුන්ගේ නිෂ්පාදන දැන් “අවුරුදු තුනක් හෝ පහක්” away තින් ඇති බව පියාසර කාර් සමාගම් වලින් පවා ඔබ අ22 වන විට අඟහරු මත ස්පේස්එක්ස් ගොඩබෑම දැකීම සතුටක්, නමුත් එය එසේ වුවද, මිනිසුන් සහිත මෙහෙයුමක අපේක්ෂාව තවමත් බොහෝ දුරින් පවතී.

නැවතත්, අනාගතය ගොඩනැඟීම දුෂ්කර ය – තාක්‍ෂණික බාධක ඇති නිසා පමණක් නොව, හොඳ තාක්‍ෂණික අදහස් ඕනෑ තරම් කළ නොහැකි දේශපාලන හා වෙළඳපල ඉල්ලීම් ගැටළු ඇති බැවිනි. හයිපර්ලූප් තාක්‍ෂණික දෘෂ්ටි කෝණයෙන් එතරම් අපහසු නොවේ. සංකල්පය ප්‍රකාශයට පත් කරන විට මා ලියූ පරිදි අමාරුම කොටස වන්නේ පුද්ගලික දේපල හරහා මහා සංක්‍රමණ පද්ධතියක් ක්‍රියාත්මක කිරීමට අවසර ලබා ගැනීමයි. ජනාධිපති ට්‍රම්ප්ගෙන් ඔබට ඒ ගැන විමසීමට පවා පුළුවන, නමුත් අපගේ අපරාධකාරයා කැමති වන්නේ ඔහුගේ දේශසීමා තාප්පය සඳහා පෞද්ගලික ඉඩම් අත්පත් කර පසුව එය උසාවියේදී විසඳා ගැනීමට ය.

ට්‍රක් රථයක් නින්ටෙන්ඩෝ 64 හි විදහා දැක්වෙන ආකාරයට ධාවනය කිරීමට යමෙකුට අවශ්‍යද? සමහරවිට! නමුත් වෙනත් ටෙස්ලා වාහන සමඟ අප දැක ඇති පරිදි, හෝ “වෙඩි නොවදින” කවුළු ගැන පාරිභෝගිකයින්ගේ කනස්සල්ල නිසා, සයිබර්ට්‍රක් පීලි පැනීමට හැකි වෙනත් ආදේශක කාඩ්පත් ඕනෑ තරම් තිබේ.

අනාගතය පිළිබඳ තාක්‍ෂණය පිළිබඳ අනාවැකි සාමාන්‍යයෙන් 2019 දී වඩා ගතානුගතික වී තිබේ. Uber හි ප්‍රධාන විධායක නිලධාරී ඩාරා කොස්රෝෂාහි දැන් පිළිගන්නේ ස්වයං-රිය පදවන මෝටර් රථ “අවුරුදු තුනක් හෝ පහක්” විය හැකි බවත් එය පාරට වඩා බොහෝ දුරින් ඇති බවත්ය. ඔහු සහ අනෙකුත් තාක්ෂණික ක්‍රියාකරුවන් මීට වසර කිහිපයකට පෙර කියා සිටියහ. 21 වන සියවසේ “අවුරුදු දෙකක්” සම්මතය වී ඇති විට, ඔවුන්ගේ නිෂ්පාදන දැන් “අවුරුදු තුනක් හෝ පහක්” away තින් ඇති බව පියාසර කාර් සමාගම් වලින් පවා ඔබ අසා ඇත.සා ඇත.

අනුග්‍රහය ගූගල් ට්‍රාන්ස්ලේටර්
%d bloggers like this: