Menu Close

හැම තැනම දුම(Epi 2) – මුල්ගල්


කඩ්ඩ හෝඩියේ අට වෙනි සහ නවවෙනි අකුරු එක ලඟ තියෙන්නෙ connection හැදීම සඳහාම බිහිවුනු විදියට. හුදකලාව ඉන්න H අකුරක් අල්ලපු වැටේ ඉන්න i අකුරත් එක්ක හාද වෙලා හැදෙන Hi එක කියන්නේ ලොකු connection එකක් වෙනුවෙන් තියන මුල්ගලේ අමුද්‍රව්‍ය. Facebook හදාගත්ත මුල්ම කාලේ දකුණු පැත්තෙන් චූටියට පේන ඕනෑම ලස්සන කෙලි මූණකට යවන request එකක් accept වෙලා පැය ගානක් යද්දි Hi මුල්ගල chat box එකේ තැන්පත් කරලා ඉවරයි අපි. ඉතාම කණගාටුදායක විදිහට ගොඩක් මුල් ගල් පැලවුනා. හැබැයි එහෙන් මෙහෙන් අපිලිවෙලට බිත්ති බැඳුනු ඒවත් නැත්තෙම නෑ. සමහරුනම් තට්ටු ගෙවල් පිටිං ගැහුවා. ඒත් අපිට කොහෙද බූල් බල්ලෝ. ඒ මතකයන් හිනැහෙමින් සමරමින් මම ගැමුණුගේ මතක පද search කරලා ගත්තා යූ ටියුබ් එකේ අස්සෙන්.

“ආදරේ කරද්දි හැම නිතරම අපි ඉන්නේ extreme closeup එකක. ආදරේදී අපි ඉන්න මේ අති සමීපතාව නිසා අපි ලඟම ඉන්න කෙනාගේ නියම චිත්‍රය අපිට පේන්නේ නැතුව යනවා. ඒත් අපි ඈත් වුනු දාට අපිට පේන්න ගන්නවා වෙනම රූපයක් වෙනදා නොදුටු ….”
එදා ලඟ සිට දුටුව ඔබ නොව මෙදා දුර සිට මා දකින්නේ. සුනිල් එදිරිංසිහගෙ සදාකාලික නොවූ ලෝකේ ගැන බූපතිගේ අදහස යූ නලය දිගේ ගලං ඇවිත් හෙඩ් ෆෝන් වයර් වලින් ලීක් වෙලා මගේ කං ඇතුලේ කැලතෙමින් තිබුනා. බූපති david lynch ගැන කිව්ව අදහසක් නිසා පොරගේ films මොනවද කියලා search කරන්න phone එක අතට ගද්දිම messenger chat එකක vibration එක අතට දැනුනා. අටවෙනි අකුරෙයි නවවෙනි අකුරෙයි එකතුවක් , Messenger එකට නුපුරුදු නමකින් ඇවිල්ලා තිබුනා. Messenger එකට නුපුරුදු වුනත් මූණු පොත අස්සේ ඒ නම, ඒ රූපය කවදාවත් නුපුරුදු උනේ නෑ. දවස ගානේ upload වෙන ගින්දර photos ගොඩක හිමිකාරී. එක පිට එක like දාං යන්න හිතුනු වාර අනන්ත උනත් කොහේදෝ තිබ්බ විනීත කමක් නිසා බලා පමණක් සැනසුනු ඒ හැඩකාරි. ඒ දවස් වල fb එකේ තිබ්බේ like option එක විතරයි. Heart reaction තිබ්බා නම් කොල්ලා නාලා සායම යන්නම හොඳම එකෙන්….. “ඔබේ වත නොව ඔබේ හදවත පුරා හඳ සේ පෑදිලා…..”, සුනිල්ගේ කට වහලා මම ආයේ ටික වෙලාවක් phone screen එක දිහා බලං හිටියා. වැරදිලා ආපු hi එකක් නම් apologize කරයිනේ කියලා. අනේ දෙයියනේ එහෙම නම් වෙන්න එපා. විනාඩියක් දෙකක් ගෙවිලා ගියා. ප්‍රාර්ථනාව හරි ගියා. දෙයියෝ ඉන්නවා ඔව්. මම පරිස්සමට H අකුර හොයාගෙන phone එකට දැනෙන නොදැනෙන ගානට එබුවා. ඊට පස්සේ I අකුර ගෙනැත් ඒ ලඟම තිබ්වා. H එකයි i එකයි හරියට හරියට ලංවෙලා ඉන්නවද බැලුවා. මොකද මීට කලින් හදිසියේ ගහපු ගොඩක් ඒවා hoi කියලා type වෙලා තියන නිසා. එහෙම උනොත් වස නෝන්ඩියනෙ. දෙකම හරියට තියනවා. touch කරා send button එක ඇඟට නොදැනෙන්න. ඊලඟ විනාඩි කිහිපය කල්පයක් වගේ දිග වුනා. මෙහෙන් යවපු hi එක එහෙන් seen වෙනකල් ලොවෙත් stress . ආතතිය වැඩි කමට ආයෙත් සුනිල්ට chance එකක් දුන්නා. “ගෙවූ කාලය සිහිනයක්”…… කියමින් සිංදුව ඉවරවෙමින් තිබ්බා. යූ නලේ ගිය program එක Pause කලාට pause වෙලා නෑ. ගෙවූ කල්පයක් දිග විනාඩිය ඉවර කරමින් චැට් vibration එකක මිහිරි නාදය ඇහුණා. දඩ බඩ ගාලා phone එක අතට ගත්තා. කලබලේට තව ටිකෙන් අලුත්ම phone එක බිම…….. ඒ ඔක්කොම පටන් ගත්තේ එහෙම.
%d bloggers like this: